Tworzenie Edukacyjnych Gier
i Aplikacji Mobilnych

Nasz software house tworzy i projektuje aplikacje mobilne oraz różnego rodzaju gry - również szkoleniowe i edukacyjne. Dodatkowo, mieliśmy okazję realizować interesujące projekty wykorzystujące technologie Rozszerzonej Rzeczywistości (AR) oraz Wirtualnej Rzeczywistości (VR) oraz gry oparte na silnikach Unity oraz Unreal Engine.

Gry mobilne coraz częściej znajdują zastosowanie w kulturze i edukacji. Organizacje na całym świecie używają aplikacji i gier mobilnych do realizacji swojej misji, promocji i wzbogacenia swoich mateirałów, podczas zajęć edukacyjnych i warsztatów.

Gra edukacyjna w instytucji kultury to narzędzie, które służy do:

  • kontaktu, wzmocnienia relacji i dialogu z grupą docelową,
  • realizacji warsztatów i zajęć edukacyjnych,
  • stworzenia multimedialnego przewodnika po wystawie lub miejscu,
  • udostępniania zbiorów i materiałów archiwalnych,
  • promocji / uzupełnienia wystawy, koncertu lub wydarzenia o elementy innowacyjne,
  • szybkiego i intuicyjnego tworzenia multimediów (filmów, animacji, kolaży, interaktywnych zdjęć, komiksów, memów, gifów) na potrzeby warsztatów lub promocji,
  • wspierania integracji lokalnej społeczności,
  • remiksowania i upowszechniania zbiorów.

Mamy doświadczenie w projektach wykorzystujących unikalne cechy urządzeń mobilnych takie jak sensory ruchu (akcelerometr, żyroskop, rotacja), otoczenia (temperatura, ciśnienie, wilgotność, światło) i pozycji (traingulacja sygnału Bluetooth, GPS), NFC (near field communication), Beacony oraz technologię rozpoznawania obrazu.

Na swoim koncie mamy również audyty gier mobilnych pod kątem UX oraz monetyzacji.

Jak realizujemy nasze projekty 

Poznaj nasz workflow projektów aplikacji mobilnych.

Koncepcja

Podczas Scoping Sessions nasz zespół kreatywny podpowie jak gra może realizować grupy docelowej. Podczas opracowywania koncepcji zaprezentujemy popularne mechanizmy w aplikacjach i grach mobilnych. Razem opracujemy niebanalny pomysł na Twoją grę mobilną.

Prototyp

Na kolejne spotkanie przyjedziemy z gotowym prototypem  (np. w formie makiety lub nawet gotową aplikacją w ramach Proof of Concept).   Pomoże nam to przetestować pomysł z użytkownikami i wprowadzić konieczne zmiany przed przystąpieniem do realizacji. Ułatwi też napisanie specyfikacji, czyli dokumentu opisującego sposób działania gry mobilnej.

Budżet i harmonogram

Po opracowaniu specyfikacji funkcjonalnej w przeciągu kilku dni powrócimy z gotową wyceną, harmonogramem oraz propoowanym trybem dowiezienia rezulatatów projektu. Zazwyczaj nasz zespół realizatorski kontatkuje się z klientem przez Slacka i Trello. W naszych projektach stawiamy na przejrzystą i transparentą komunikację.

Realizacja (produkcja, wdrożenie)

AGILE'owo współpracuejmy z klientem, szczególnie pod kątem merytorycznym. Kodujemy. Tworzymy i remiksujemy np. zdigitalizowane zbiory, elementy
graficzne, nagrania audio i wideo.

Publikacja

Gry mobilne publikujemy na swoim koncie
deweloperskim lub na kontach klienta. Wiemy jak uciążliwy może być ten proces (szczególnie w przypadku iOS gdy np. implementujemy płatności mobilne) jednak nasze doświadczenie na tej płaszczyźnie skraca czas do minimum.

Promocja

Promocję gry lub aplikacji warto rozpocząć przed publikacją. Możemy informować o postępach prac w mediach społecznościowych, tak by jak najwcześniej pozyskać przyszłych użytkowników. Po publikacji pomagamy w promocji w Adwords, Facebook Ads oraz innych popularnych sieciach displayowych.

Case Study

Wraz z naszym partnerem Globe IT stworzyliśmy jedyną w swoim rodzaju grę z przyrodą i kulturą Karpat w tle dostępną za darmo na iOS i Android.

Wypasione Owce

Valio

Nasz Software House zrealizował ponad 150 Projektów E-Learningowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć się niemalże każdego projektu związanego z szeroko pojętym e-learningiem czy też zaawansowanymi systemami informatycznymi takimi jak intranety, extranety, CRMy, systemy zarządzania wiedzą, systemy dla HR.

Napisz do nas

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o naszych mobilnych aplikacjach edukacyjnych, bądź też potrzebujecie konkretnej i rzetelnej informacji na temat wykorzystania e-learningu w Państwa firmie, zapraszamy do kontaktu.

Zrealizuj swój pomysł

Zbudowaliśmy zespół specjalistów, dzięki czemu jesteśmy w stanie podjąć się niemalże każdego zadania związanego z szeroko pojętym e-learningiem czy też zaawansowanymi systemami informatycznymi takimi jak intranety, extranety, CRMy, systemy zarządzania wiedzą, systemy dla HR.

Uruchom projekt z nami

Wiedza, doświadczenie, zaangażowanie i ogromny potencjał drzemiący w zespole VALIO to gwarancja sukcesu każdego przedsięwzięcia jakiego się podejmujemy. Nigdy nie opuszczamy klienta w potrzebie i zawsze w sposób profesjonalny realizujemy projekt od początku do końca.

Kontakt

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji i stale służą pomocą.

Siedziba firmy

Valio Sp. z o.o.
ul. Tuwima 20,
37-450 Stalowa Wola

Biuro handlowe / Software House

ul. Czapli 19A
02-781 Warszawa

Email: biuro@valio.pl                    
Telefon: +48 22 244 55 33 
Fax: +48 22 244 52 32

Copyright (c) 2019 Valio Sp. z o. o.